Pęd związany z pierwszą gwiazdką i prezentami często sprawia że zapominamy o własnym zdrowiu. W toku wielkich zakupów i przygotowań potrafimy wyjść na dwór świeżo po kąpieli, lub po prostu źle przygotowani na warunki atmosferyczne, które panują na dworze. Co zrobić kiedy grypa nas już dopadła, a my odczuwamy pierwsze efekty choroby? Zobaczcie sami!

Na całe szczęście dysponujemy szerokim asortymentem leków bez recepty, które możemy stosować aby skutecznie walczyć z objawami grypy. Od prostych rozwiązań które możemy wykreować sami we własnym domu, poprzez te rozwiązania, które dostępne są w pobliskiej aptece. Od czego jednak należy zacząć?

Domowe sposoby na grypę

Kiedy grypa nas rozbiera i czujemy pierwsze efekty w postaci drapania w gardle warto sięgnąć po nieodłączny element jakim będzie zdecydowanie herbata z miodem. Miód od dawna stanowi sprawdzony lek, a także środek zapobiegawczy, który nie tylko wspomaga nasz organizm w walce z chorobą, ale także świetnie łagodzi ścianki naszego gardła w momencie, kiedy grypa już zaatakowała. Na zachrypnięte gardło herbata z miodem jest więc zdecydowanie rekomendowana.

Składnikiem który jest skuteczny w walce z bakteriami i wirusami będzie czosnek. Zdecydowana większość z nas powinna posiadać go w swoim domu, dlatego także zaliczamy go do składników które warto zażywać jeśli tylko czujemy pierwsze objawy grypy. Opcjonalnym zamiennikiem będzie tutaj cebula, jednak czosnek wykazuje się zdecydowanie lepszymi efektami bakteriobójczymi.

Po co należy wybrać się do apteki?

Jeśli proste rozwiązania dostępne w naszym domu nie działają trzeba będzie udać się do apteki. W tym momencie nasze pole do działania poszerza się bardzo zdecydowanie, dając nam wiele skutecznych leków do walki z grypą, która nie chce odpuścić.

Leki dobieramy w zależności od schorzeń, które mogą się różnić a także nasilać. Jeśli mamy problem z kaszlem odrywającym się, który uaktywnia się szczególnie w nocy, najlepszym rozwiązaniem będzie lek o nazwie Flegamina. Jest to sprawdzony produkt, który od wielu lat skutecznie pomaga milionom Polaków z bardzo nieprzyjemnym kaszlem odrywającym się. Jeśli i nasze płuca muszą zmagać się z kaszlem odrywającym się to powyższy produkt załatwi sprawę.

Na katar możemy stosować wiele produktów, choć w ostatnim czasie bardzo dobrze sprawdzają się mgiełki do nosa. Odpowiadają one nie tylko za uwolnienie zatkanego nosa, ale także skracają katar nawet o 2 dni. Najbardziej popularny produkt w tej kategorii to oczywiście znany nam z reklam Otrivin, natomiast jego tańszym odpowiednikiem może być Acatar. Zarówno pierwszy jak i drugi produkt powinny świetnie sprawdzić się w praktyce.

Jeśli jednak gardło jest naszym największym problemem to zdecydowanie warto postawić na tabletki do ssania, które dają efekty nawet po kilku minutach.Na koniec pamiętajmy także o wizycie u lekarza. Powyższe metody to jedynie wskazówki mające dać nam ukojenie w trakcie oczekiwania na wizytę. Nawet jeśli wszystkie efekty ustaną a my poczujemy się w pełni zdrowo, warto wybrać się na wizytę kontrolną.