Nasza piękna Korsyka przyciąga swoim związkiem między lądem i morzem.

Jako miłośnicy przyrody i urody możemy tylko zachęcać do bardziej ekologicznej wizji przyjemności. Dotyczy tradycyjnych łodzi żaglowych, których wynajem na Korsyce jest prostszy niż kiedykolwiek. Prześledziliśmy już niektóre prace, wybierając cztery miejsca, w których udane skojarzenie turystyki pieszej i żeglarskiej jest najbardziej niezapomniane.

Rezerwat przyrody Scandola

Kto pojedzie do Scandola, ten długo o tym nie zapomni. Rezerwat przyrody stał się pierwszym francuskim obiektem, który skorzystał z podwójnej ochrony – morskiej i lądowej. krwawe skały wpadają do morza, podczas gdy chronione gatunki i rośliny egzystują w sposób naturalny. Cumowania są regulowane. Przed rozpoczęciem podróży morskiej do rezerwatu przyrody Scandola należy być dobrze poinformowanym. Korzystanie z żaglówki w klasyczny sposób jest korzystne dla planety (bez użycia silnika) i oglądania wspaniałych miejsc, które będziesz miał okazję obserwować.

Potoki Piany

Podobnie jak Marsylia, Korsyka ma swoje zatoczki, a każdy mieszkaniec wyspy piękna powie: zazdrość nie jest na porządku dziennym. Można tylko tam pójść. Potoki Piana (zwane też calanches Piana), są podobnie jak Scandola zarejestrowane w światowym dziedzictwie UNESCO. Strumienie przepływają ponadczasową przestrzeń, w której poszukiwanie najlepszego punktu widzenia uzasadnia wędrówkę. Idź w górę przed powrotem na pokład. Czarter jachtów na Korsyce jest tak szybki i wydajny, jak nigdzie indziej. Możesz wyjechać z Ajaccio, Calvi, Île-Rousse, Saint-Florent i Bonifacio.

Wyspy Lavezzi

Pójdźmy po przekątnej od północnego zachodu, aby zakończyć na południowym wschódzie. Wyspy Lavezzi to ostatni przystanek przed Sardynią. Co to za niezwykły etap! Przewodnicy, strony i eksperci od turystyki polecają spędzić dzień w archipelagu. Możesz się zastanawiać, czy nie wylądowałeś na Karaibach, obserwując różnorodność dna morskiego, turkusowej wody i drobnego piasku. Jak wysuszyć się w pięknie? Podejmując krótką wędrówkę, aby odkryć inny aspekt tego uprzywilejowanego obszaru przy Bonifacio.

Rondinara

Łódź na kotwicy, czysty krajobraz, idylliczna plaża i piękne miejsce. Rondinara Bay stanie się Twoją osobistą pocztówką, gdy tylko poświęcisz czas na jej obserwację. Państwa sąsiedzi cumujący w pobliżu będą tak samo szczęśliwi jak ty. Z pewnością znajdziesz stałych bywalców, ale także przybyszów, którzy nie będą żałować swojego wyboru. Rondinara jest na północ od Bouches Naturelles de Bonifacio. Możesz zwiedzić okolicę pieszo, a potem wybrać się na spacer słynną plażą Santa Giulia, a następnie dotrzeć do Porto-Vecchio, kolejnego skarbu Korsyki.