Szalik to nieodłączny element jesiennej i zimowej garderoby. Towarzyszy nam na co dzień i bez niego nie wyobrażamy sobie zimnych czy jesiennych dni. W tym sezonie im większy szalik tym lepiej. Może stać się bardzo elegancką i szykowną oprawą całej stylizacji.

Wybierając ten dodatek, przede wszystkim weźmy pod uwagę dzianinę lub tkaninę z jakiej szal będzie wykonany. Ważne żeby można było go owijać na różne sposoby i urozmaicać zestawy, a jednocześnie korzystać z tego co jest najważniejsze, chodzi o to by Twój szalik Cię chronił i dawał przytulne ciepło. Przy okazji ważne też, aby był oryginalny i pasował do całości ubioru. W tym sezonie stawiamy na duże i obszerne szale, może być to komin lub wełniany szal pełniący również rolę swetra. Dominować będą wyraziste kolory i wzory, warto też postawić na tę część garderoby w neutralnym kolorze, z mody nie wychodzą czerń oraz odcienie wszelkiej szarości.

Szale i szaliki można nosić na wiele sposobów, zarówno w wersji eleganckiej, na sportowo jak i po prostu wygodnie. Można je połączyć ze strojem do biura, teatru na wieczór. Idealnie sprawdzi się również do kurtki czy płaszcza. Z mody nie wychodzą szale oversize, oraz w szkocką kratę, czy też z różnymi dodatkami typu koraliki, perełki lub wyszywane. Przy okazji warto pomyśleć o szalu typu poncho czyli wykonanego z prostokątnego kawałka wełnianej tkaniny, lub bawełnianego materiału z otworem na głowę pośrodku. Jest to rozwiązanie  ponadczasowe i dodaje ciepłej elegancji.

Szal to ważny dodatek i wiele może zmienić w naszym wizerunku oraz samopoczuciu. Może on całkowicie odmienić charakter, oraz styl naszego stroju. Odpowiednio dobrany, oraz ułożony podkreśli atuty, lub też ukryje drobne mankamenty figury. Zakładając szal tak, aby luźno zwisał z ramion optycznie wydłużymy szyję i tułów a nasza sylwetka wysmukli się. Ułożenie go pośrodku, lub owinięcie wokół szyi jest idealne dla osób posiadających smukłą, lub długą szyję.

Wybierając szal jak i szalik musimy się w nim przede wszystkim dobrze czuć. Jeżeli jest to dodatek do płaszcza, w którym chodzimy na co dzień, musimy liczyć się z tym, że i szal będzie nam na co dzień towarzyszył. Ponadto dobrze dobrany może mieć dodatkową funkcję. Zimą czy w chłodniejsze dni możemy otulić się w nim w pracy, kawiarni czy na spacerze.