Czy można nie mieć strony i odnosić sukcesy w sprzedaży internetowej?

Tak naprawdę istnieje wiele sposobów sprzedaży online nie będąc przy tym ekspertem w dziedzinie handlu elektronicznego. Nie jest też konieczne, aby być właścicielem specjalistycznej witryny sprzedaży online – czyli mówiąc po ludzku, sklepu internetowego.

Wykorzystaj swój profil – czyli jak sprzedawać na Facebooku

W tym portalu społecznościowym jest wiele grup, dzięki którym ludzie mogą sprzedawać rzeczy których już nie potrzebują. Może to dotyczyć rzeczy drobnych (jak ubrania czy buty), ale także mebli czy sprzętu AGD – zarówno małego, jak i dużego. Ale czy sprzedaż na Facebooku jest legalna? Oczywiście że TAK!

Trzeba jednak pamiętać, że nie ma możliwości otrzymania zapłaty od kupującego bezpośrednio na Facebooku. W rzeczywistości Facebook służy jedynie znalezieniu i nawiązaniu kontaktu między kupującym a sprzedającym, ale nie zajmuje się pośrednictwem finansowym między tymi dwiema osobami.

Tak więc, żeby coś sprzedać online na Facebooku, musisz podać konto (na przykład PayPal lub innego operatora płatności) lub poprosić kupującego o przelew zanim wyślesz mu sprzedawaną rzecz.

Najłatwiej – portale ogłoszeniowe   

Jeśli chcesz coś sprzedać przez internet, a nie ponosić kosztów tego przedsięwzięcia, najprościej będzie skorzystać z darmowych portali ogłoszeniowych – na przykład na stronie internetowej https://www.handluj.com. Możesz tam wstawiać zupełnie za darmo ogłoszenia o wszystkim, co masz do sprzedania. Może to być samochód, mieszkanie, rower, odzież, usługi i wiele innych. Handluj.com przyjmuje też ogłoszenia od osób oferujących pracę i poszukujących jej.

Portale ogłoszeniowe oferują różnego typu – płatne i bezpłatne – formy udogodnień dla zamieszczających ogłoszenia. Założenie profilu (na niektórych stronach – obowiązkowe, na niektórych zależne od decyzji ogłoszeniodawcy) umożliwia zazwyczaj zmiany w już zamieszczonych anonsach, a także usprawnia dodawanie kolejnych ogłoszeń przez tę samą osobę. Możliwości promowania dawanego ogłoszenia – podświetlanie go, umieszczanie na pierwszej stronie całego portalu lub danej kategorii – są już zazwyczaj płatne. Warto jednak spróbować. Takie opcje są dostępne czasowo i zawsze można z nich zrezygnować, jeśli nie przynoszą oczekiwanych przez nas korzyści. Bywa jednak, że dobrze wypromowane ogłoszenie szybko zdobywa duże zainteresowanie i oferowana rzecz sprzedaje się po prostu błyskawicznie.